tel.18 4430072
Archiwum ogłoszeń

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu - 19. 03. 2023

1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30. O godz. 19.00 z parafii św. Heleny wyruszy jak co roku dekanalna droga krzyżowa, która zakończy się ok. północy w Trzetrzewinie. Stacja w naszej parafii będzie miedzy godz. 20.00 a 21.00. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie młodzież. W związku z tym wydarzeniem nie będzie drogi krzyżowej o godz. 19.30. W niedzielę droga krzyżowa po sumie. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30, a bezpośrednio po nich Msza św. 

2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa przeniesiona z niedzieli. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach św. rano i wieczorem. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody będą w Podegrodziu. Msza św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza będzie o godz. 18.00. Przez cały tydzień na Mszach św. będziemy się modlić o poszanowanie życia. W sobotę zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Obrazki z modlitwą znajdują się pod chórem przy Matce Bożej. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna postna. O prowadzenie różańca za tydzień przed sumą prosimy Różę św. Kingi p. Marty Lis. Za tydzień będzie Msza św. dla dzieci o godz. 11.00, zapraszamy wszystkie dzieci. Podczas tej Mszy będzie przyjęcie dzieci do Scholi Pomocne Serduszka.

3. Spotkania duszpasterskie:

  • W piątek o godz. 16.30 spotkanie DSM.
  • W piątek na drogę krzyżową i Mszę św. zapraszamy dzieci I-szo komunijne z rodzicami.
  • W sobotę o godz. 11.00 spotkanie scholi dziecięcej, zaś o 14.00 wyjazd do Jodłowej z parkingu kościelnego.
  • W niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy Radę Parafialną, oraz osoby, które chcą pomóc w organizacji kolejnego festynu parafialnego. 

4. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na środki czystości. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy kolejne rodziny ze Świniarska, nry domów: 438, 405, 588, 406, 387, 445, 434, 411. Bóg zapłać za ofiary na prace i ogrzewanie kościoła. 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr Małego Gościa dla dzieci z niespodzianką w środku. Przypominamy o koszu Caritas pod chórem oraz koszach wystawionych w Lewiatanie i Centrum w Podrzeczu. Są jeszcze małe baranki i piękne duże baranki oraz paschaliki wielkanocne. Za tydzień, podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się kiermasz wielkanocny, na którym można będzie nabyć palemki oraz różne ozdoby wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.