tel.18 4430072
Aktualne ogłoszenia

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocna - 28. 04. 2024

1. Dziś dzień I Komunii św. w naszej parafii, który rozpoczyna biały tydzień. Od środy zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Po nich Msza św. Zachęcamy do licznego udziału dzieci oraz do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach oraz przy kapliczkach. 

2. W piątek uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej Polski, Patronki naszej parafii. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Jest to też I piątek miesiąca. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Pana Jezusa oraz spowiedź przed odpustem i I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.30. W środę do spowiedzi zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI, w czwartek pozostałych parafian. Wyjazd do chorych będzie w czwartek przed odpustem od godz. 8.00. W I sobotę różaniec z medytacją będzie po Mszy porannej. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 18.00 w int. strażaków OSP Podrzecze z racji wspomnienia św. Floriana.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy porannej zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w środę od 17.30, zaś po Mszy św. spotkanie i próba. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

5. Bóg zapłać rodzicom z kl. III b za sprzątanie kościoła raz ofiarę. Ze względu na odpust sprzątanie będzie w sobotę. Na godz. 9.00 zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych z klas IV a i b.

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, którym są nowe ornaty maryjne oraz alby kapłańskie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Tradycyjnie w dzień odpustu Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko będzie rozprowadzał przed kościołem domowe ciasta odpustowe, chleb i podpłomyki. Nabywając te smakołyki zechciejmy w ten sposób wspomóc ich działalność. Przypominamy też o przynoszeniu fantów na festyn parafialny.